Netanyahu braktis rezidencën e kryeministrit pas 12 vitesh në pushtet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas 12 vitesh në pushtet, ish-kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu me familjen e tij ka braktisur rezidencën në Jerusalem.
Zëdhënësi i rezidencës ka thënë se familja e Netanyahu ka konfirmuar se ka dalë nga rezidenca, duke shtuar se një gjë e tillë ka ndodhur pak orë pas mesnatës.
Mediat e huaja bëjnë me dije se largimi i Netanyahut nga rezidenca ka pasuar një muaj pasi që u rrëzua nga pushteti, pasi u arrit një marrëveshje me kryeministrin e ri Naftali Benett.
Dikur për rilokim nevojiteshin pak ditë, por rasti i familjes Netanyahu ishte ndryshe – atyre iu deshën disa javë për ta bërë këtë


Të fundit

Netanyahu braktis rezidencën e kryeministrit pas 12 vitesh në pushtet

Pas 12 vitesh në pushtet, ish-kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu me familjen e tij ka braktisur rezidencën në Jerusalem. Zëdhënësi i...

COVID-19, MSH: Asnjë humbje jete 5 raste të reja në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 5 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa fatmirësisht nuk ka asnjë humbje jete. Ministria e...

Përvjetori i masakrës së Srebrenicës, Bërnabiç: Zyrtarët e Serbisë nuk e kanë vendin atje

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se në vitin 1995 në Srebrenicë “ka ndodhur një krim i tmerrshëm”, por shtoi se zyrtarët e Serbisë...

Ja si relaksohet një qen Golden Retriever pas një dite të lodhshme (Video)

Temperaturat e larta që regjistrohen gjatë këtyre ditëve të nxehta, stresi, lodhja dhe jeta e vrullshme nuk kanë impakt negativ vetëm tek njeriu por...

Milioneri amerikan rrëfen eksperiencën si turisti i parë në hapësirë

Më 30 prill 2001, milioneri amerikan Dennis Tito arriti në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar (ISS) përmes një rakete ruse Soyuz, duke u bërë turisti i...

Lajme të tjera

Web TV