Policia italiane kap në flagrancë “skifterët” shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një grup grabitësish pjesë i përbërë nga 3 shtetas shqiptarë janë goditur nga policia italiane, ndërsa akuzohen për disa ngjarje të ndodhura në disa qytete. Një shqiptar është arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Ngjarja e fundit u regjistrua në provincën e Vicenzas.

Shqiptarët kishin pikasur largimin e pronarit së vilës me pushime duke u futur për ta grabitur, por fqinjët njoftuan policinë. Dy patrulla shkuan në vendin e ngjarjes, ndërsa tre shqiptarët me një “Fiat”, u larguan nga vendi i ngjarjes. Policia ndoqi makinën, e cila në një moment ndaloi dhe dy nga shqiptarët arritën që të zhdukeshin në errësirë, ndërsa shoferi ra në pranga.

Nga kontrolli në makinë u gjetën dhe sekuestruan një shumë e konsiderueshme në euro, sende të tjera, por edhe mjete që përdornin hajdutët për të hapur vilat.

 


Të fundit

Policia italiane kap në flagrancë “skifterët” shqiptarë

Një grup grabitësish pjesë i përbërë nga 3 shtetas shqiptarë janë goditur nga policia italiane, ndërsa akuzohen për disa...

Ja dy futbollistët italianë që do të sfidojnë Messin tek “Topi i Artë”

Pas Evropianit, është koha për të votuar. Çmimet e FIFA-s dhe sidomos Topi i Artë merr vëmendje maksimale. Kjo edhe faktin se vitin e...

Frikësohen pushuesit/ Krokodili gjigand shfaqet papritur në fushën e golfit (Video)

Ky është momenti i frikshëm kur një krokodil gjigant u filmua në një fushë golfi në Meksikë. Në pamjet e publikuara nga pushuesit, bisha e...

Sjellja e tifozëve në finale, UEFA hap hetim disiplinor ndaj Federatës Angleze

UEFA ka hapur një hetim disiplinor ndaj Federatës Angleze të Futbollit, për ngjarjet e ndodhura në finalen e Europianit, në ndeshjen mes Italisë dhe...

KQZ vulos mandatin e tretë të Ramës

Me tre vota pro dhe dy kundër në parim, Komisioni Rregullator në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka vulosur në mbledhjen e zhvilluar pasditen e...

Lajme të tjera

Web TV