Modelja e stërvitjes vdes pas operacionit për të reduktuar djersitjen në sqetulla

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një modele e njohur në rrjetin Instagram ka humbur jetën pas një procedure të dështuar mjekësore për të reduktuar djersitjen e vazhdueshme në sqetulla.

23 vjeçarja, Odalis Santos Mena, e cila postonte rregullisht përmbajtje online, raportohet se kreu operacionin në një klinkë të paliçencuar, para se të humbiste jetën.

Sipas raportimeve në Meksikë, vajza kishte shkuar në klinikën SkinPiel në Guadalajara pasi ishte kontaktuar për të kryer procedurën “inovative” MiraDry për reduktimin e djersitjes në sqetulla.

Sipas raportimeve trajtimi funksionon duke hequr gjendrat e djersës me anë të nxehtësisë, dhe gjithashtu premton reduktim të erës trupore dhe qimeve të sqetullës.

Odalis, e cila kishte 146 000 ndjekës në rrjet kishte promovuar trajtimin dhe në faqen e saj, duke siguruar se ishte i thjeshtë dhe i sigurtë.

Por pas procedurës ajo kishte humbur jetën prej një arresti kardiak.

Një hetim është hapur nga policia vendase.

Raportimet sugjerojnë se stërvitësja e re e Instagram-it vdiq nga neglizhenca pas procedurës së kryer nga “jo-profesionistë.”

Si pjesë e praktikës, raportohet se ajo kishte marrë anestezinë nga një punonjës që nuk ishte trajnuar kurrë si anestetist.

Odalis kishte pësuar arrest kardiak disa minuta pas anestezisë, dhe përpjekjet e mjekëve për ta risjellë në jetë kishin dështuar.

Modelja njihej për regjimet rigoroze të stërvitjes dhe merrte pjesë shpesh në konkurrime ‘body-building’.

Ajo ishte duke studiuar për “shkenca të ushqyerjes” dhe ishte në një marrëdhënie me nutricionistin e njohur vendas Victor Gomez Carreno.


Të fundit

Modelja e stërvitjes vdes pas operacionit për të reduktuar djersitjen në sqetulla

Një modele e njohur në rrjetin Instagram ka humbur jetën pas një procedure të dështuar mjekësore për të reduktuar...

SHBA, Demokratët në Senat njoftojnë marrëveshjen prej 3.5 trilionë dollarësh për buxhetin

Presidenti amerikan Joe Biden shkon në Kongres të mërkurën për t'u takuar me demokratët e Senatit pasi ligjvënësit njoftuan arritjen e një marrëveshje mbi...

Shqiptari me rreth 77 kg kanabis në makinë ndalohet nga policia greke, ia fut vrapit

Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy ngarkesa me drogë në  kufirin greko-shqiptar, duke  vënë në pranga një greke, ndërsa është shpallur në kërkim...

Merret peng familja me 6 anëtarë në Greqi, ja çfarë kërkohej për lirimin e tyre

Një ngjarje pazakontë është bërë publike sot në Greqi, pasi një familje prej gjashtë anëtarësh u mor peng, ndërsa për lirimin e tyre kërkohej...

Studimi: Më shumë se gjysma e çifteve e nisin si miq

Në filmin "Kur Harry takoi Sally-n", konkluzioni që del është se meshkujt dhe femrat nuk mund të jenë miq, sepse "pjesa e seksit gjithmonë pengon". Por...

Lajme të tjera

Web TV