Rama publikon fotot nga rruga Qaf Thorë-Theth: E pandalur puna për akset që të çojnë në destinacione turistike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

E kthyer tashmë në një traditë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të publikojë sot pamje nga punimet që po bëhen në akset rrugor Qaf Thorë – Theth. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Rama shkruan se ky segment rrugor të çon në Alpet e Shqipërisë e ndërsa thekson se puna nuk do të ndalojë në asnjë çast për rehabilitimin e akseve që të çojnë në destinacionet turistike nga veri në jugun e Shqipërisë.

Thethi i kthyer në një destinacion turistik ka marrë zemrën e turistëve vendas e të huaj me ajrin e pastër dhe pamjet mbreslënëse që të ofron.

 

“Mirëmëngjes! E pandalur puna për akset që të çojnë në destinacione turistike nga veriu në jug. Ky segment të çon në alpet e Shqipërisë. Rruga Qaf Thorë – Theth, pritet të rrisë aksesin dhe sigurinë për turistët që i afrohen luginës së Thethit”, shkruan Rama.


Të fundit

Rama publikon fotot nga rruga Qaf Thorë-Theth: E pandalur puna për akset që të çojnë në destinacione turistike

E kthyer tashmë në një traditë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të publikojë sot pamje nga punimet që po...

Puplikohet dosja “tepër sekret” për Nënë Terezën

Publikohen disa dokumente arkivore me siglën “Tepër sekret” të nxjerra së fundmi nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë dhe Arkivi...

Përmbytjet në Europë/ Mbi 180 viktima, Gjermania nis pastrimin (Video)

Rëndohet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Europën Perëndimore, ku numri i tyre ka shkuar mbi 180, ndërsa qindra të tjerë rezultojnë ende të...

Festivali i filmit në Kanë/ “Pa Vend” s’e merr “Palmën e Artë”, ja çfarë fiton Kosova

“Cérémonie du palmarès”, siç quhet në idiolektin e Festivalit emërmadh të Cannes, ka sjellë të shtunën mbrëma jo vetëm parakalimin e ekipit të filmit...

Moti sot/ Vranësira dhe reshje shiu, Shqipëria goditet nga “liqeni i ftohtë”

Një pjesë e territorit të Shqipërisë gjatë natës është goditur nga fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë”, i cili shkaktoi përmbytjet vdekjeprurëse në Gjermani...

Lajme të tjera

Web TV