Pas thirrjeve fashiste, tifozët e Lazios mbështesin Hysaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pak “paqe” për Elseid Hysajn. Ky i fundit është përballur me një situatë të ndërlikuar në nisje të aventurës së tij te Lazio, për shkak se ultrasit i kanë dalë kundër pas këngës “Bella Ciao” që këndoi gjatë prezantimit.

Megjithatë situata duket se po shkon drejt ndryshimit dhe këtë e tregon një gjest i tifozëve të Lazios, i bërë ditën e sotme.

Jashtë stadiumit “Olimpico” të Lazios, është shpalosur një banderolë, në të cilën shkruhet: “Daje Hysaj” (Forca Hysaj). Kjo tregon se mbrojtësi i Shqipërisë ka mbështetjen e një pjese të madhe të tifozerisë laciale, të cilët reaguan ashpër ndaj ultrasve në rrjetet sociale.

Hysaj gjithashtu gjeti edhe rrugën e rrjetës në miqësore me Lazion ditën e djeshme dhe kjo i ka bërë tifozët që ta duan akoma edhe më shumë, pavarësisht se ultrasit, të cilët njihen si fashistë, vazhdojnë të jenë kundër tij.

 


Të fundit

Pas thirrjeve fashiste, tifozët e Lazios mbështesin Hysaj

Pak “paqe” për Elseid Hysajn. Ky i fundit është përballur me një situatë të ndërlikuar në nisje të aventurës...

Yuri Kim nga Kakavija: Tregohuni të zgjuar dhe të pamëshirshëm përballë krimit

Yuri Kim: Nxisim agjencitë ligjzbatuese të tregohen të zgjuar dhe të pamëshirshëm përballë krimit “Jam shumë e lumtur që ndodhem këtu. Kam qenë drejtoreshë e...

Manastirliu thirrje qytetarëve për vaksinim: Koha është tani!

Ministrja e Shendetësisë Ogerta Manastirliu u ka bërë thirrje qytetarëve që të paraqiten pranë qendrave të vaksinimit për tu vaksinuar kundër COVID, në kuadër...

Cunami që shkatërroi Aleksandrinë e Egjiptit

Në korrikun e vitit 365, një cunam shkatërron qytetin e Aleksandrisë, Egjipt. Cunami u shkaktua nga tërmeti i Kretës që vlerësohet të ishte 8 ballë...

Nxënësit britanikë kundërshtojnë rregulloren që nuk u lejonte pantallonat e shkurtra/ Protestojnë me funde

Disa nxënës britanikë veshën funde në shenjë proteste pasi iu ndaluan pantallonat e shkurtra gjatë valës së nxehtësisë në vend. 15-vjeçari Adrian Copp, dhe miqtë...

Lajme të tjera

Web TV