26-vjeçari përdhunon një vajzë në Tiranë/ Bashkë me të në pranga edhe shoku i saj, ja arsyeja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 26-vjeçar është ndaluar pasi ka kryer marrëdhënie me dhunë me një 25-vjeçare.

Ndërkohë shoku i 25-vjeçares i ka kërkuar një shumë para autorit që të mos e kallëzonte në Polici.

Edhe ky i fundit ka përfunduar i ndaluar bashkë me autorin.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Tiranë

Vihen në pranga 8 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. D., 19 vjeç, pasi shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr. 6, gjatë kontrollit të mjetit, për të cilin ky shtetas nuk dispononte leje drejtimi, iu gjetën dhe iu sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis dhe një mjet prerës (thikë).

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë ndalimi i shtetasit U. Sh., 39 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit të mitur E. P., 17 vjeç, me masë “Detyrim paraqitjeje” tek shërbimi i provës, pasi ka vjedhur biçikletën e shtetasit Sh. P.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë ndalimi i shtetasve: E. B., 26 vjeç dhe G. D., 37 vjeç. Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi shtetasi E. B. dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me një 25-vjeçare, ndërsa shtetasi G. D. (shok me 25-vjeçaren) i ka kërkuar një shumë parash shtetasit E. B., që 25-vjeçarja të mos kallëzonte ngjarjen.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. Gj., 38 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Lexo edhe :  "I nxehti afrikan nuk do të ikë as në fillim të gushtit"/ Sinoptikanët tregojnë ç'do ndodhë dy ditët në vijim

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

Xh. S., 52 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur;

M., 36 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

26-vjeçari përdhunon një vajzë në Tiranë/ Bashkë me të në pranga edhe shoku i saj, ja arsyeja

Një 26-vjeçar është ndaluar pasi ka kryer marrëdhënie me dhunë me një 25-vjeçare. Ndërkohë shoku i 25-vjeçares i ka kërkuar...

Operacioni “Xhamlliku”/ Gjykata lë në burg 4 të akuzuar, arrest shtëpie shoferit të “Benz”-it që nuk i ndaloi policisë

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për 5 të arrestuarit e operacionit “Xhamlliku”. Ndonëse prokuroria kishte kërkuar vlerësimin e ligjshëm të arrestit...

Shifrat në Kosovë, rreth 90% të rasteve të infektimit janë me variantin Delta

Zyrtarë të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, kanë bërë të ditur se rreth 90 për qind të rasteve të infektimit me koronavirus...

Berisha në Parlament? Yuri Kim mesazh të qartë Bashës: Mos hani bar për hir të interesave personale të një personi

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë dhe të prerë menjëherë pas takimit me kryetarin e PD-së Lulzim Basha, duke nënkuptuar...

Abuzuan me tenderat, KLSH kallëzon në SPAK pesë zyrtarë të Ministrisë së Brendshme

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ushtroi auditim financiar dhe përputhshmërie në Ministrinë e Brendshme, duke i kushtuar vëmendje të posaçme çështjeve që lidhen...

Lajme të tjera

Web TV