Zjarre të mëdha në Greqi, evakuohen qindra banorë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Si pasojë e temperaturave të larta, zjarre të shumta kanë përfshirë Greqinë gjatë ditëve të fundit. Në Rodos flakët kanë dalë jashtë kontrolli, ndërsa serioze paraqitet situata edhe në Etoloakarnania dhe Soufli.

Sipas mediave greke  autoritetet kanë ndërhyrë duke bërë të mundur evakuimin e banorëve në fshatrat që janë prekur nga zjarret.

Zjarri që shpërtheu mesditën e të dielës në Rodos po lëviz në drejtim të kampit Kalamona.

Shumë zona kanë mbetur pa energji elektrike pasi flakët kanë dëmtuar linjat e tensionit të lartë, ndërsa probleme kanë shfaqur edhe linja e kompanive celulare dhe furnizimi me ujë

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV