“‘Barazoi Dua Lipën me Bregovic!”/ Rama reagon sërish: Histeri fashiste që vetëm e turpëron shqiptarinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me akuzat për këngëtarin Goran Bregoviç i cili zhvilloi një koncert në Festën e Birrës Korça.

Kreu i qeverisë përmes një postimi në rrjete sociale thotë se: Ashtu siç bënë Bregoviçin kriminel serb pa asnjë fakt, tani sokëllijnë që unë paskam barazuar Dua Lipën me të! Rama shton se unë nuk kam barazuar hi çfare Dua Lipën me Goran Bregoviçin, po kam thënë me një shembull të vërtetën e hidhur se të barabartë.

Postimi i plotë i Ramës:

Ashtu siç bënë Bregoviçin kriminel serb pa asnjë fakt, tani sokëllijnë që unë paskam barazuar Dua Lipën me të! Dhe histeria vazhdon por jo, unë nuk kam barazuar hi çfare Dua Lipën me Goran Bregoviçin, po kam thënë me një shembull të vërtetën e hidhur se të barabartë, njësoj krejt janë ata që shajnë e mallkojnë, në serbisht a në shqip, artistët e sportistët me emër të palës tjetër! Histeri fashiste që as nuk e mbron, as e nderon, po vetëm e turpëron shqiptarinë, e cila s’mund të jetë kurrë shembëlltyrë urrejtjes!/Gazeta Shqip


Të fundit

“‘Barazoi Dua Lipën me Bregovic!”/ Rama reagon sërish: Histeri fashiste që vetëm e turpëron shqiptarinë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me akuzat për këngëtarin Goran Bregoviç i cili zhvilloi një koncert në Festën...

E rëndë/ Mbytet një pushues në plazhin e Golemit

Një pushues është mbytur ndërsa lahej në plazhin e Golemit. Mësohet se bëhet fjalë për një 70-vjeçar i cili u nxor nga uji nga...

Ekskluzive/ Përkeqësohet gjendja e gazetarit Kosta Grillo, mjekët marrin vendimin për ta futur në intubim

Gjendja e gazetarit dhe komentatorit sportiv, Kosta Grillo prej ditësh vijon të jetë e rënduar që pas infektimit të tij me Covid-19. Ai është dërguar...

Ekzekutimi në Lushnje/ Muça nuk ka precedent penal, shoqërohen disa persona në komisariat

Bledar Muça i cili mbeti i vrarë gjatë atentatit në Lushnje nuk rezulton me precedent penale. Ai është pronar i disa lokaleve në qytet,...

Vrasja e Bledar Muçës! 21 plumba kallashnikovi drejt biznesmenit në Lushnjë, kunati në gjendje kritike për jetën

Dy janë pistat e hetimit në të cilat po heton Policia e Lushnjës dhe Prokuroria, për të arritur te vrasësit e biznesmenit Bledar Muça....

Lajme të tjera

Web TV