E tmerrshme/ Gruaja i aksidentoi makinën, 30-vjeçari hap zjarr me foshnjën në duar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Ohajo, ku një burrë teksa mbante fëmijën e tij në krah, qëlloi me armë zjarri një grua.
E gjithë ngjarja ndodhi pas një aksidenti rrugor, ku zonja në fjalë përplasi makinën me gruan e tij. Policia e Cincinnati arrestoi Ladon Penn, 31 vjeç, ndaj të cilit rëndojnë tre akuza.

Sipas policisë 54-vjeçarja që mbeti e plagosur tha se ishte përfshirë në “një aksident të vogël automobilistik pa dëme”, ndërkohë që gruaja e agresorit e kishte njoftuar se do të merrte burrin e saj.

“Viktima thotë se Penn doli nga makina e tij, hyri në një shtëpi dhe u shfaq përsëri me armë,” tha policia. Pastaj, ndërsa mbante fëmijën, Penn dyshohet se hapi zjarr mbi të plagosurën dhe dy gratë e tjera që e shoqëronin, ndërsa një prej plumbave kapën drejtuesen e mjetit.

Hetuesit gjetën pamjet video që tregonin Penn “duke qëlluar me armë, ndërsa mbante një foshnjë”, ndërsa më pas e arrestuan.


Të fundit

Vritet një oficere policie në sy të fëmijëve në Afganistan, të afërmit akuzojnë talebanët

Një oficere policie në Afganistan është ekzekutuar në derë të shtëpisë në sy të fëmijëve të saj. Të afërmit e...

Kërkoi largimin një vit më parë/ Zbulohet letra që Messi i dërgoi presidentit të Barcelonës në gusht 2020

Lionel Messi i kishte dërguar një letër presidentit të atëhershëm të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu pak më shumë se një vit më parë duke...

Bulevardi kryesor i Kamzës “pagëzohet” me emrin “Nënë Tereza”, Spiropali: Do të mbaj këtë emër në nder të misionit të saj të papërsëritshëm

Bulevardi kryesor i qytetit të Kamzës, ka marrë emrin “Nënë Tereza”, në nderë të shenjëtores shqiptare. Gjatë një ceremonie zyrtare të zhvilluar ditën e sotme...

Këngëtarja e njohur humb betejën me kancerin, e ëma prek me fjalët: Ajo ishte një yll i shndritshëm

Ylli i grupit “Girls Aloud”, Sarah Harding, ka ndërruar jetë në moshën 39-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga nëna e këngëtares. Në gusht të...

U mbyt në Liqenin e Pustecit, polumbarët nxjerrin nga uji trupin e 45-vjeçarit

Është gjetur trupi i pajete i 45-vjeçarit Stavri Vasilovski, i cili u mbyt në ujërat e liqenit të Prespës. Polumbarët nga Tirana të cilët mbërritën...

Lajme të tjera

Web TV