Ishin nisur me jaht për në Angli, kapen 16 shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia holandeze ka bllokuar një jaht, në të cilin gjendeshin 16 shqiptarë. Mediat lokale bëjnë me dije se krahas tyre janë kapur edhe dy persona me origjinë nga Ukraina që bësohet se ishin drejtuesit e jahtit, i cili do të vijonte lundrimin për në Angli.

Të dy ata do të akuzohen për trafik të qënieve njerëzore, ndërsa janë publikuar edhe pamjet e jahtit të bllokuar. Nuk bëhet e ditur se nga ishin nisur shqiptarët, ndërsa destinacioni i tyre ishte Britania e Madhe.

Policia është duke bërë hetime të tjera në lidhje me këtë rast të trafikut njerëzore, pasi është rast i përsëritur dhe dyshimet janë se bëhet fjalë për një linjë, e cila përdoret vazhdimisht nga grupe që duan të kalojnë emigrantë të paligjshëm në ishullin britanik.

Të fundit

Tuna poston fotot nga Siria: Dhembje që të ngjitet për shpirti dhe të trishton

Këngëtarja e dashur për publikun, Tuna Sejdi, ka lënë mënjanë përkohësisht muzikën, për t’u angazhuar me fondacione bamirësie. Siç ka...

Ishin nisur me jaht për në Angli, kapen 16 shqiptarë

Policia holandeze ka bllokuar një jaht, në të cilin gjendeshin 16 shqiptarë. Mediat lokale bëjnë me dije se krahas tyre janë kapur edhe dy...

Po luante një lojë me gurë, Ylli Limani përfundon në spital (Foto)

Këngëtari i dashur për publikun, Ylli Limani, ka zbuluar përmes postimeve në rrjetet sociale se ka pësuar një aksident të vogël. Ai ka treguar se...

Erdogan “acarohet” dhe godet fëmijën në kokë, zbulohet arsyeja

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan e gjeti veten në një pozicion të vështirë gjatë një ceremonie për inaugurimin e një ure në qytetin e...

Varianti Mu i Covid prek Zvicrën, 34 persona të infektuar

Varianti i ri i Covid-19, Mu ka prekur edhe Zvicrën. 20min.ch shkruan se në Zvicër janë raportuar 34 raste me variantin Mu të Covid....

Lajme të tjera

Web TV