“Ky është fundi i Berishës si xhelat”, befason Frrok Çupi: Basha ka kërkuar masa sigurie për të mbrojtur jetën e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Analisti i njohur i Fjala.al, Frrok Çupi komenton zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, nga përjashtimi i Sali Berishës deri te e ardhmja e kryetarit Lulzim Basha.

Për deklaratat e ish-kryeministrit për të rimarrë partinë, Çupi tha se janë lojërat e fundit të një xhelati si Sali Berisha.

Frrok Çupi tha se vendimi për largimin e Berishës e ka detyruar Bashën të marrë masa shtesë për të mbrojtur jetën e tij.

Pjesë nga deklarata e Çupit:

Ai gjen kurajo që të thotë se do të shkatërrojë vendin. Ky është fundi, këto janë lojërat e fundit, drama e fundit e Berishës. Nuk është e mundur, jashtë çdo lloj llogjike që Berisha të marrë sërish partinë. Ne jemi nën monitorimin dhe kujdesin e aleatëve. Nuk mund të jetë një parti që të mbështesë një xhelat si ky. Nëse do të ndodhte, kjo do të thotë se partia do të konsiderohej jashtë normave, një parti terroriste. PD e ka kryetarin dhe forumet e veta. Basha që dje rrezikoi edhe jetën e tij, me siguri ka kërkuar edhe masa sigurie për të mbrojtur jetën. Por mori një vendim të jetës së tij. Mbrëmë ai tha munda kuçedrën. Sa gjatë do të jetojë në krye të PD, këto janë procese politike që zhvillohen hap pas hapi.


Të fundit

“Ky është fundi i Berishës si xhelat”, befason Frrok Çupi: Basha ka kërkuar masa sigurie për të mbrojtur jetën e tij

Analisti i njohur i Fjala.al, Frrok Çupi komenton zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, nga përjashtimi i Sali Berishës...

Orient Express, treni që udhëtonte mes komfortit dhe horrorit

Shumëkush e ka parë filmin “Romancë në trenin Orient Express”. Është një prodhim televiziv britanik i vitit 1985, në zhanrin e dramës dhe romancës,...

Dua Lipa vendos një tjetër rekord historik

Sukseset për Dua Lipën nuk kanë të mbaruar. Së fundmi Lipa ka bërë të ditur se kënga e saj “Levitating”, është e kënga e...

Rama mes deputetëve, Basha “i vrenjtur”, Kryemadhi “e kuruar”/ Ja çfarë nuk u pa nga Parlamenti (Foto)

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi paraditen e sotme seancën e parë konstituitive, ndërsa 140 deputetët e rinj do të mblidhen sërish pasdite ku do të...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante armë pa leje, arrestohet 30-vjeçari në Lezhë

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete armë gjahu pa leje. Gjatë kontrolleve,...

Lajme të tjera

Web TV