PD bojkotoi foltoren, Rama vjen në Kuvend: Me të keq e me përdorimin e forcës me ne s’keni fituar asnjëherë dhe s’do fitoni! I gatshëm të dëgjoj Bashën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasi PD bojkotoi foltoren dhe nuk merrte fjalën pa ardhur kryeministri Edi Rama, ky i fundit ka mbërritur në Kuvend.

Në përgjigje të deputetëve të PD thotë se nuk e ka detyrim të vijë se do opozita por thekson se e pa të arsyeshme që të kthehej.

“Dy fjalë ju detyrohem, kam detyrimin të qëndroj në sallë kur për një arsye dhe një tjetër nuk mund të jem në sallë. Shiko, keni 2 orë që më kërkoni tani vij do më lini të flas. Së dyti dëgjon e gjithë qeveria këtu dhe sigurisht që një debat i zgjatur me aq humor që është kërkuar nuk mund të jetë një debat i ndjekur nga të gjithë dhe gjithçka që ka interes për ne shënohet dhe analizohet më pas.

Unë nuk erdha në 4 për shkak të ngarkesës së punës si rezultat i paktit që pasnesër duhet të largohem për shumë ditë dhe për këtë arsye janë shumë detyra për tu ndjekur. Megjithatë kur mora mesazhin nga kryetarja që ju kishit ngritur çështjen që të jem i pranishëm gjatë fjalës së kryetarit të PD thashë që do vij në.

Ju bllokuat foltoren dhe ajo që thashë dhe më parë dhe po e përsëris, me të keq me akte që vënë përpara forcën fizike përdorimin e trupit si pengese me ne as nuk keni fituar asnjëherë dhe as nuk do të fitoni asnjëherë.

Jam i gatshëm ta dëgjoj Bashën. I dëgjoj atyre që thashë sot dhe po iu them e gjykova të drejtë kërkesën tuaj të jem këtu sot por skam asnjë detyrim kushtetues dhe ligjor që të qëndroj këtu kur mendoni ju se duhet të qëndroj dhe sa mendoni ju që duhet të qëndroj. Unë ju thashë që do jem në 5 dhe ju bllokuat foltoren, u detyrova të pres që ju t’i hapni rrugë arsyes dhe ja ku më keni. Do iu krijoj kushte të favorshme psikologjike”, tha Rama.


Të fundit

Aksion i befasishëm/ Policia dhe FNSH blindojnë Vlorën, disa të shoqëruar

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ndërmarrë një operacion blitz në disa zona...

Baton Haxhiu: Berisha sot ka mbajtur tubim kundër SHBA

Analisti Baton Haxhiu tha se takimi që Sali Berisha mbajti sot ishte një tubim kundër SHBA. Ndërsa ka folur lidhur me përjashtimin e PD...

Brenda 2 vitesh përfundon Unaza e Madhe në Tiranë, ministrja Balluku prezanton projektet e mandatit të tretë

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka njoftuar një sërë projektesh që priten të konkludohen por edhe disa të tjera që do të nisin në...

Dafina Zeqiri nominohet për çmimin qeveritar të Suedisë në muzikë

Dafina Zeqiri njihet nga të gjithë si këngëtare shqiptare, por ajo është po aq e njohur dhe e pëlqyer edhe në Suedi, vendi ku...

Gazment Bardhi zbulon “përballjen” e Bashës me amerikanët: Ja pasojat që do kishim nëse nuk do largonim Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha në emisionin OPEN në Top Channel, se largimi i Sali Berishës nga PD ishte vendimi më...

Lajme të tjera

Web TV