Cristiano Ronaldo akuzohet për përdhunim, gjyqtari kërkon të pushohet çështja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një gjykatës ka rekomanduar që të pushohet çështja e ngritur ndaj Cristiano Ronaldos, i cili akuzohet për përdhunim.

Një grua akuzoi sulmuesin e Manchester United se e përdhunoi në një hotel në Las Vegas në 2009 dhe kërkoi dëmshpërblim.

Ndërsa prokurorët nuk ngritën padi penale ndaj 36-vjeçarit në 2019-ën, duke thënë se “pretendimet s’mund të vërtetoheshin”.

Por ylli portugez gjithmonë i ka mohuar akuzat e ngritura ndaj tij.

Gjyqtari Daniel Albregts, i cili ka shqyrtuar çështjen, tha se provat e bazuara në komunikimet mes Ronaldos dhe ekipit të tij ligjor s’mund të përdoren në këtë rast.

“Nëse gjykata nuk jep sanksione për përfundimin e çështjes, veprimet e avokatit të saj mund të kenë pasoja të gjera, të rrezikshme në legjitimitetin e procesit gjyqësor”, tha gjyqtari Albregts.

Ndërsa avokati i Ronaldos mirëpriti rekomandimin, duke thënë se: “Jemi të kënaqur me shqyrtimin e hollësishëm të gjykatës mbi këtë çështje dhe gatishmërinë e saj për të zbatuar me ligjin bazuar në fakte”.


Të fundit

Cristiano Ronaldo akuzohet për përdhunim, gjyqtari kërkon të pushohet çështja

Një gjykatës ka rekomanduar që të pushohet çështja e ngritur ndaj Cristiano Ronaldos, i cili akuzohet për përdhunim. Një grua...

Bes Kallaku publikon foton e gjyshes në Londër: Me ftesë personale nga mbretëresha e Anglisë

Gjyshja e Bes Kallakut ka marrë vëmendje të madhe për mënyrën se si aktori e ka bërë të njohur pothuajse në të gjitha daljet...

Xhaçka nga Forumi për Ndërlidhje Infrastrukturore Ballkan-BE: ‘Open Balkan’, mënyra e vetme për të sjellë zhvillim në rajon

'Ballkani i Hapur' është mënyra e vetme për të sjellë zhvillim në vendet e rajonit, kështu është shprehur ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka gjatë...

Aksident tragjik/ Makina bie në gropë, humb jetën shqiptari në Greqi

Një 51-vjeçar nga Shqipëria ndërroi jetë në Greqi si pasojë e një aksidenti tragjik. Makina me të cilën shqiptari po udhëtonte doli nga rruga...

Bleu kështjellën më të shtrenjtë dhe pikturën e rrallë të Leonardo da Vinçit, ja pasuria e princit

Princi i kurorës, Bin Salman, është i biri i mbretit të Arabisë Saudite Salman bin Abdulaziz Al Saud, familja e të cilit thuhet se...

Lajme të tjera

Web TV