OSHEE njofton ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

OSHEE njofton se ditën e martë dhe të mërkurë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës për shkak të punimeve që po kryhen në nënstacione.

Ndërprerja e energjisë do të prekë zonën pranë Pallatit të Sportit nga mesnata deri në orën 05:00 të mëngjesit të së martës.

Në të njëjtin orar, të mërkurën do të ketë kufizime të pjesshme në rrugët “Ilia Dilo Sheperi”, rruga “Gjovalin Gjadri”, Rruga “Hamdi Pepa”, rruga “Bedri Karapici”, rruga “3 Dëshmorët”, pranë KMY, biznese private brenda territorit të ish-“Misto Mames”, Kaon, rruga “Tish Daia”.

Gjithashtu, kufizime do të ketë edhe zona “Kodra e Diellit”, Zona prane ish SMT, zona prane ish Drejtorise se ujrave (Selite), Lagjia Garunj, Mjull Bathore, Lundër, Vishnje, Arbanë.


Të fundit

Drama koreane ‘Squid Game’, fëmijët veshin kostume të ngjashme dhe imitojnë protagonistët (Video)

Drama koreane “Squid Game” është shndërruar në një fenomen global. Ndikimi i tij në diskutimet e përditshmërisë ka qenë...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Identifikimi biometrik krijon vonesa,do të votohet edhe pas orës 19:00

Për shkak të vonesave të shkaktuara nga sistemi i ri i identifikimit biometrik, Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ)në Maqedoninë  e Veriut ka vendosur se të...

OSHEE njofton ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës

OSHEE njofton se ditën e martë dhe të mërkurë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës për shkak të...

Miliarderi që planifikon qytetin e së ardhmes, ja sa do të kushtojë

Ndërsa shumë miliarderë kanë si prioritet hapësirën, të tjerë kanë një pikëpamje të ndryshme për jetën, duke e kthyer vëmendjen drejt planetit Tokë. Midis...

Evropa goditet nga çmime rekord të energjisë

Çmimet e energjisë kanë alarmuar udhëheqësit evropianë dhe trazuan tregjet globale në javët e para të tetorit, duke ngritur shqetësimet për një krizë karburanti...

Lajme të tjera

Web TV