Parashikimi “i nxehtë” / Televizioni transmeton filmin erotik në vend të motit (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Parashikimi i motit në një televizion lokal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte më shumë “se i nxehtë”.

Teknikët e televizionit KREM, me bazë në Uashington dhe pjesë e rrjetit të televizionit CBS ngatërruan “fishat” dhe në vend që të jepnin kohën për ditën tjetër transmetuan gabimisht një film pornografik.

Që gafa të kuptohej u deshën 13 sekonda transmetim. Incidenti ka ndodhur në pikun e shikueshmërisë, rreth orës 21:00. Videoja plus 18 u shfaq ndërsa meteorologia amerikane po informonte bashkëqytetarët e saj se ” pritet mot i mirë për ditët në vijim”.

Dy orë më vonë, televizioni kërkoi falje përmes një deklarate, duke thënë se “do të përpiqej që gabime të tilla të mos ndodhin më në të ardhmen”.

Gafa shkaktoi ilaritet në rrjetet sociale me komentues që folën për “një vjeshtë e dimër” të nxehtë në SHBA, sipas atij parashikimi të transmetuar nga televizioni.

Ndërkohë, policia njoftoi se ka nisur hetimet për rastin, në përfundim të të cilave televizioni mund të ndëshkohet me një gjobë të majme për buxhetin e tij realtivisht modest.


Të fundit

Parashikimi “i nxehtë” / Televizioni transmeton filmin erotik në vend të motit (VIDEO)

Parashikimi i motit në një televizion lokal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte më shumë “se i nxehtë”. Teknikët...

Serbët protesta në Kosovë, ja çfarë është paralajmëruar

Gjatë nëntorit, “E djathta serbe nga Serbia” pritet që të organizojë një tubim në veri të Kosovës, në mbështetje të komunitetit serb që jeton...

Gjykata Kushtetuese rrëzon Rovena Gashin dhe vulos shkarkimin

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar një kërkesë të ish prokurores Rovena Gashi, për të hedhur poshtë procesin ndaj saj në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit,...

Kryeministri Rama në 30-vjetorin e PNUD: Kemi parë dy botë të ndryshme, na është dashur të mësojmë si fëmijët abetaren

Në ceremoninë e 30-vjetorit të Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri (PNUD), kryeministri Edi Rama deklaroi se ky program ka qenë...

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme ka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit 100...

Lajme të tjera

Web TV