Java nis me ulje të ndjeshme temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në të gjithë vendin. Pritet të ketë dhe intervale të shkurtra me reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 08°C në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 18°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1°C në 07°C dhe në zonat e ulëta nga 02°C në 11°C.


Të fundit

Java nis me ulje të ndjeshme temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në të gjithë...

PD “rigjen” institucionet, nga Parlamenti në Gjykatën Kushtetuese

Nga Fernada Cenko Partia Demokratike pas zgjedhjeve të Përgjithshmë të 25 prillit iu kthye institucioneve, pas një bojkoti më shumë se dy vjeçar. Edhe pse...

Horoskopi për ditën e hënë, 25 tetor 2021

Dashi Gjatë kësaj dite mund të ketë disa probleme të vogla mes jush dhe partnerit, megjithatë do të keni vullnet për t’i ndrequr. Në lidhje...

Zgjedhjet në Kosovë, LDK fiton diasporën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave të ardhura nga diaspora për të gjitha komunat e Republikës së Kosovës. Nga totali i...

Lajme të tjera

Web TV