Udhëtarit i shkrepet arma aksidentalisht, plagosen tre persona në një aeroport në SHBA

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Momente paniku janë regjistruar në Aeroportin e Atlantas në SHBA. Sipas mediave të huaja, arma e një personi është shkrepur pa dashje, e kjo ka bërë që qindra udhëtarë të tmerrohen. Si pasojë e të shtënave të armëve janë lënduar tre persona, shkruajnë mediat.

Policia është vënë menjëherë në ndjekje të autorit dhe pas disa orësh e kanë arrestuar.

Autori Kenny Wells akuzohet për armëmbajtje pa leje si dhe akuza për plagosjen e disa personave padashje.

Ndërkohë dy orë më vonë, pasi u normalizua situata fluturimet rifilluan.

 


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV