Chelsea copëton Juven në Champions/  United fiton në ndeshjen e parë pa Solskjaer, Xavi e nis me barazim!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Chelsea ka mposhtur 4-0 Juventusin duke i rrëmbyer vendin e parë në Grupin H.

Golat për skuadrën e Tuchel u realizuan nga Chalobah 25′, James 56′, Hudson-Odoi 58′ dhe Werner në minutën e 95’.

Ndërkohë, kur ka mbetur edhe një ndeshje nga fundi, Chelsea kryeson Grupin H me 12 pikë po aq sa ka dhe Juventus por Blutë golavarazh më të mirë.

Debutimi i Xavi Hernandez në Champions League ka rezultuar me një barazim 0-0 dhe me dy gola të anuluar. Barcelona nuk arrin të marrë 3 pikët dhe mban ende të hapur diskutimin për t’u kualifikuar pasi në ndeshjen e fundit do të duhet të përballet me Bayern Munich tashmë e kualifikuar si e para me 15 pikë të plota në 5 ndeshje…

Manchester United është kthyer te fitorja pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer. Djajtë e Kuq kanë mundur 2-0 Villarreal-in në Grupin F dhe janë kualifikuar në 1/8-at.

Ndeshja është zhbllokuar në minutën e 78-të. Ishte Cristiano Ronaldo që i ka dhuruar avantazhin anglezëve. Portugezi është bërë lojtari i parë në histori që shënon në pesë ndeshjet e para të një klubi anglez në një sezon të Kupës së Kampionëve/Champions League (duke përjashtuar fazën kualifikuese).

United ka siguruar tri pikët në minutën e 90-të, me golin e Jadon Sancho. Ky ka qenë goli i parë i anglezit për United që nga transferimi i tij në Old Trafford verën e kaluar për 85 milionë euro.

Fiton edhe Bayern Munich Bavarezët, që e kishin siguruar kualifikimin, kanë siguruar edhe vendin e parë në Grupin E falë fitores 2-1 në fushën e Dinamos së Kievit.

Leëandoëski (14′) dhe Coman (42′) kanë shënuar për gjermanët, ndërsa Garmash (70′) ka realizuar për ukrainasit.

Lexo edhe :  Interi triumfon në ndeshjen ndaj Napolit, zikaltrit afrohen 4 pikë me kreun

Young Boys dhe Atalanta janë ndalur në një barazim spektakolar 3-3 me bergamaskët që u përmbysën në Zvicër, por barazuan në minutat e fundit të ndeshjes.

Në ndeshjet e tjera, Malmo u ndal në barazim 1-1 me Zenit, Sevilla mposhti 2-0 Ëolfsburgun ndërsa Lille triumfoi 1-0 ndaj Salzburg.


Të fundit

Chelsea copëton Juven në Champions/  United fiton në ndeshjen e parë pa Solskjaer, Xavi e nis me barazim!

Chelsea ka mposhtur 4-0 Juventusin duke i rrëmbyer vendin e parë në Grupin H. Golat për skuadrën e Tuchel u...

Përballej në heshtje me sëmundjen e rëndë, Hueyda El Saied mori një vendim për të birin

Artistja sudaneze, por dhe me nënshtetësi shqiptare, Hueyda El Saied ndërroi sot jetë para kohe duke tronditur të gjithë të afërmit, miqtë dhe mbarë...

Nënkryetarët e PD i përgjigjen Berishës: Fushatë e padenjë sulmesh! Të vendosur të refuzojmë shkeljen e Statutit për interesa personale

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë demokratike dhe 4 nënkryetarët e saj i janë përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Berisha. Në një deklaratë të përbashkët ata...

Dokumenti i teorisë së relativitetit të Albert Ajnshtajnit thyen çdo rekord, shiten për çmimin marramendës

Një dorëshkrim me llogaritjet e bëra nga gjeniu Albert Ajnshtajn, teksa përpiqej të formulonte teorinë e tij të relativitetit, është shitur në ankand për...

Me fustan të zi, e buzë të kuqe, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i mahnit të gjithë me elegancën e saj (Foto)

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka tërhequr sot vëmendjen e mediave, kjo jo për shkak të ndonjë deklarate të saj të fortë për politikanët,...

Lajme të tjera

Web TV