Humbën jetën në aksidentin tragjik, mbërrijnë në Shkup trupat e 45 viktimave të tragjedisë në Bullgari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot kanë mbërritur në Shkup trupat e pajetë të viktimave të tragjedisë që tronditi mbarë Europën, pasi një autobus me turistë nga Maqedonia e Veriut mori flakë në Bullgari.

Avionët ushtarakë janë ulur në aeroportin e Shkupit, ku po priteshin nga familjarët e viktimave dhe nga zyrtarë të lartë.

Për 45 viktimat që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari, teksa po ktheheshin nga Turqia, do të ketë një ceremoni shtetërore.

Shumica e viktimave të tragjedisë ishin me kombësi shqiptare.

Të fundit

Zgjedhjet në Kukës, numërohen 46 kuti votimi, ja kush kryeson me 3 mijë vota

Kur janë numëruar 46 nga 74 kuti votimi, Albert Halilaj ka përforcuar kryesimin me 3069 vota. Janë numëruar 46 nga...

Greqiciteti i një censusi

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga ROLAND QAFOKU Në faqen zyrtare të CIA-s, në seksionin ciafactbookalbania (Linku: https://www.cia.gov/the-world-factbook/countries/albania/#people-and-society) jepen të dhënat të detajuara për...

Zgjedhjet/ Kush e merr Kukësin? Mbyllet pa incidente procesi votimit

Në Bashkinë Kukës u zhvilluan dje zgjedhjet e pjesshme lokale ku morën pjesë në votime 44 % e zgjedhësve. Në 74 qendrat e votimit...

Luftë në veri/ Vritet një polic kosovar, ekzekutohen 3 terroristë serb

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku u vra në orët e para të së dielës në fshatin Banjskë, në veri të Kosovës....

Lajme të tjera

Web TV