Gazetari dëshmitar/ Ju turrën për ta takuar, Mike Pence “refuzon” politikanët shqiptarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Ish-zëvendësPresidenti i SHBA, Mike Pence, ka vizituar kampin e iranianëve “ASHRAF 3” në Manzë, me të mbërritur në Shqipëri këtë të enjte, por nuk ka takuar personalisht asnjë nga politikanët shqiptarë.

Këtë e bën të ditur gazetari Sebastian Zonja i cili ishte prezent në këtë takim.

I ftuar në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Zonja tha se të pranishëm ishin disa nga politikanët shqiptarë, të të dyja kampeve politike, ndër ta ishin Taulant Balla, Enkelejd Alibeaj, Valentina Leskaj, Monika Kryemadhi, Nasip Naço, Pandeli Majko, Mimi Kodheli, , Ferdinand Xhaferi, Belind Këlliçi, Kreshnik Çollaku,  etj, por asnjë nga ata nuk ka arritur të takojë.
“Ishte një moment që të gjithë u turrën për ta takuar, por rojet e sigurisë nuk lejuan asnjë nga politikanët t’i afrohej”, u shpreh gazetari.

Ndër të tjera Zonja tha se Pence erdhi me statusin e kandidatit të Republikanëve si president.  Sipas tij, Pence pëlqehet edhe nga demokratët dhe është një konservator më i fortë se Trump.  “Pence ka bërë distancim nga Trump edhe për atë që ndodhi në 6 janar në Capitol Hill” tha gazetari Sebastian Zonja.

 

 

 

 

 

Të fundit

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e...

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh se ne si shoqëri nuk...

“Krimi i mirëmenduar”, policia: Vrasja e babait ndodhi më 10 shkurt

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me krimin e rëndë që u zbulua në Durrës, ku 50-vjeçari Pëllumb Meta u gjet i varrosur...

Mungesa e përqendrimit, normalitet apo një sëmundje e re mendore?

Me siguri nuk ju ndodh rrallëherë që të humbisni krejt pa pritur në mendime teksa jeni duke kryer një punë. Madje kjo mund të...

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh ngjarjen horror në Durrës

Policia e Durrësit në deklaratë për mediat ka zbardhur detaje nga vrasja horror në Durrës, ku  H.M 19-vjeç ka vrarë babain e saj P.M. Sipas...

Lajme të tjera

Web TV