Zjarri në banesën ku humbi jetën foshnja 6 muajshe, gjyshja ishte në bodrum duke gatuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një banesë është përfshirë nga flakët në rrugën ‘Gani Domi’, ku për pasojë humbi jetën një foshnjë 6 muajshe.

Ndërkohë dritaret e banesës kanë qenë me kangjella dhe kjo e ka bërë të vështirë ndërhyrjen e zjarrfikësve.

Fatkeqësisht foshnja ndërroi jetë në spital, ndërsa gjyshja është jashtë rrezikut dhe po merr trajtim mjekësor.
Në momentin që ka ndodhur ngjarja gjyshja dhe nipi ka qenë në bodrum dhe ka qenë duke gatuar, dhe në momentin e zjarrit gjyshja ka dalë dhe ka kërkuar ndihmë tek banorët. Ndërkohë flakët ka shpërthyer menjëherë dhe ka marrë flakë e gjitha banesa.

 

Prindërit e foshnjës nuk ndodheshin në shtëpi dhe janë lajmëruar nga banorët dhe në momentin që foshnja është nxjerrë nga banesa kanë mbërritur edhe prindërit dhe janë nisur në spital bashkë me foshnjen e cila fatkeqësisht ka ndërruar jetë në spital.

 


Të fundit

Tragjedi në futbollin indonezian, rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes tifozëve

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli indonezian, thonë zyrtarët, në një nga...

Lori Hoxha me binjakët dhe Borën/ Si u ulën VIP-at në dasmën e Vlerës dhe Arbër Hajdarit

Në dasmën e Arbër Hajdarit dhe Vlera Devollit përveç familjarëve janë ftuar edhe shumë nga personazhet më në zë të vendit. Ish opinionisti i Big...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 humbje jete dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee...

“Më dëgjo dhe më helmo”/ Bora dhe Donaldi tregojnë si e rregulluan raportin e tyre

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim një ndër çiftet më të komentuara të momentit. Ata u rikthyen sërish bashkë pas shkëputjes që patën dhe...

Lajme të tjera

Web TV