Programi “EU4Schools” ndërton shkollat e së ardhmes, përfitojnë fëmijët dhe edukatorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Programi “EU4Schools” i cili financohet nga Bashkimi Evropian dhe zbatohet nga UNDPAlbania ka rindërtuar kohët e fundit 3 kopshte.
Sipas këtij programi, rreth 2,700 fëmijë dhe 150 edukatore janë përfituesit e drejtpërdrejtë nga rindërtimi apo riparimi i kopshteve në kontekstin e EU4Schools.
Postimi
Edukatore, drejtuese e prindër të 3 kopshteve të rindërtuara kohët e fundit falë “EU4Schools” 🇪🇺krahasojnë realitetin e ri të kopshteve.
I financuar nga #BE me 75 milion Euro dhe zbatuar nga #UNDPAlbania, ky program po ndërton kopshtet dhe shkollat e së ardhmes!
Rreth 2,700 fëmijë dhe 150 edukatore janë përfituesit e drejtpërdrejtë nga rindërtimi apo riparimi i kopshteve në kontekstin e #EU4Schools.👍

Të fundit

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Kujdes! Nesër reshje intensive në të gjithë vendin! Mund të ketë vërshime të lumenjve

Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave tregon se gjatë ditës së nesërme, datë 17.04.2024 parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët...

Ilir Meta prezanton ekipin e tij në Partinë e Lirisë

Ish-presidenti Ilir Meta, pasi shkarkoi Endrit Braillmarin, nga dy postet që mbante në Partinë e Lirisë, ka prezantuar ekipin e ri të punës. Ditën e...

Lajme të tjera

Web TV