PSG/ Federata franceze e futbolli bllokon trajnerin Galtier

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Probleme për Christophe Galtier. Trajneri i PSG-së nuk duket se ka marrë dritën jeshile nga ana e federatës franceze të futbollit.

FFF, në fakt, siç ka bërë të ditur e përditshmja L’Equipe, duket se nuk e ka aprovuar kontratën dyvjeçare të trajnerit të kampionëve të Francës.

Trajneri ka përfunduar në radarët e Komisionit të Federatës të trajnerëve, i mbledhur 28 korrikun e kaluar, dhe që ka vënë në dukje se si Galtier nuk ka përmbushur detyrimet e tij të formimit të vazhdueshëm. Kështu, 55-vjeçari do të duhet të marrë masat dhe të përditësojë diplomën e tij UEFA Pro. Si çdo trajner, Galtier do të duhej ta kishte rinovuar çdo tre vite.

Ka shumë mundësi që të shfrytëzojë një nga ndalesat e ardhshme të kampionateve për ndeshjet e kombëtareve, për ta korrigjuar gabimin. Në të njëjtën situatë ndodhet edhe Jerome Monier i Sochaux


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV