Aleanca që po tremb botën/ Putini i bën liderit çeçen dhuratën speciale për ditëlindje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aleanca e Vladimir Putin dhe liderit çeçen, po “frikëson” botën, dhe jo pa arsye.

Ramzan Kadyrov i bëri thirrje disa ditë më parë presidentit rus të shtypë butonin dhe të lëshojë armë bërthamore.

Madje, marrëdhënia e tyre ka shkuar deri aty sa presidenti rus i dha Kadyrovit detyrën e Gjeneral Majorit, pikërisht në ditën e ditëlindjes si një dhuratë.

Sakaq ka zëra se Kadyrov i ka kërkuar Putinit postin për ministër të Mbrojtjes në Rusi. Mbetet për tu parë ne ditët në vijim nëse zërat që qarkullojnë janë të vërtetë.

Ia vlen të theksojmë se që nga fillimi i pushtimit rus, Kadyrov ka qendruar krahë Putinir, duke i dhënë mbështetjen e plotë Kremlinit. Regjimi i Kadyrovit u kërkon burrave të rrahin gratë që protestojnë kundër rekrutimit të ushtrisë ruse.


Të fundit

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Uniformat blu reagojnë për sulmin fizik ndaj Berishës

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi...

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes protestuesve.   BASHA: Dënoj ashpërsisht sulmin...

Lajme të tjera

Web TV