Bllokoi foltoren/ Balla përplaset me Berishën: S’mund të vish këtu e të bësh pis çdo gjë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla k reaguar pasi kryedemokrati Sali Berisha bllokoi foltoren e Kuvendit, ndonëse kryeparlamentarja Lindita Nikolla nuk i dha fjalën.

Me tone të forta, Balla iu drejtua atij nga Kuvendi se nuk mund të vij aty e të bëjë pis çdo gjë edhe pse vetë është non grata.

“Deputeti që sapo foli foli me minuta të plota. të ankohesh se stë jepet kohë në Kuvend dhe të fjalësh për 7 minuta është sa qesharake aq edhe tallëse. Duhet që t’i jepet fund kësaj tragjedie, që një nongrata të vi këtu dhe të bëj pis sa i jepet mundësia. Vendimarrja për të përcaktuar kohë me debat është e konferencës së kryetarëve. Mos u mërzisni, se mezi e kemi pritur këtë debat. Kjo është një prej gjërave të mira, ky është investimi më i rëndësishëm i 30 viteve të kaluara e 30 viteve që do të vijnë. Pika të vjen më pas është më e rëndësishme. Ka të bëj me një kërkesë të Kuvendit, për situatën në veri dhe ajo kalon automatikisht në vend të parë dhe më pas kalojmë për Portin e Durrësit.”

Të fundit

Ballkani mposhtet minimalisht në Çeki nga Plzen, paraqitje dinjitoze nga suharekasit

Ballkani i pafat në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Conference League. Skuadra nga Suhareka u mund minimalisht...

Spektakël në Holandë mes Ajax dhe Marseille, AEK ”shokon” Brightonin në shtëpi

Shumë gola për një pikë në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit, me Ajaxin dhe Marseillën që ndanë nga një pikë falë barazimit spektakolar 3-3....

Biden do dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Ukrainë

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare SHBA, Jake Sullivan, tha në një konferencë për shtyp, se Presidenti Joe Biden, do njoftojë Zelensky një paketë të re...

Duheshin 84 vota, Kuvendi shtyn rritjen e pagave për Kushtetuesen

Kuvendi nuk mundi të miratonte as këtë të enjte ligjin për Gjykatën Kushtetuese që parashikon rritjen e pagave për anëtarët e saj. Kjo për...

Ekzekutohet një 33-vjeçar në Shkodër, të dhënat e parae

Shkodër/Informacion paraprak   Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç,...

Lajme të tjera

Web TV