Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve.

“Kishte kandidat, por kishte disa problem për të cilat është shtyrë gara”, tha Berisha.

Dorëheqjen e kandidatëtve, ai tha se është një tregues se në PD ekziston liria e shprehjes.

“Primaret kanë funksionuar mbi bazën e vetë shpalljes dhe këto janë absolutisht shprehje e lirisë që ekziston brenda PD-së”, shtoi Berisha.

Ai tha se Samiti i BE-Ballkani Perëndimor në 6 dhjetor, do të jetë një mundësi për të treguar se çfarë përfaqëson Rama.

“Mesazhi i samitit është i jashtëzakonshëm dhe e mirëpresim, por ky samit është i bekuar se i jep mundësi popullit opozitar se çfarë përfaqëson Rama. Nuk do kishte rast më të brilant sesa ky rast për t’i bërë anatominë e plotë këtij regjimi para 1000 gazetarëve të botës. Rama ulet aty një i pakallur, populli opozitar me zërin e tij të fuqishëm do i dëshmoj botës e Rama nuk është gjë tjetër veçse kreu i Meduzës së vjedhjes së zgjedhjeve, që bredh nga samiti në samit për të mbrojtur interesat ruse”, tha Berisha.


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV