Berisha falenderon liderët europianë: Ky samit është mbështetje e veçantë për PD

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sali Berisha nuk ka kursyer falenderimet për liderët europianë që ndodhen në Tiranë për samitin e BE. Ndonëse ka thirrur protest në këtë ditë historike, Berisha shpreh mirënjohje duke thënë se kanë dhënë mbështetje për shqiptarët.

“Në këtë shesh, në Shqipërinë dhe kudo që jeni përshëndetjet më vëllazërore, mirënjohjen më të pakufijshme. Së pari, në emër tuaj më lejobni t;ju uroj me zemër mirëseardhjne në Tiranë shtegtarëve europianë. Për ne është një rast shumë i vecantë t’i shprehim atyre mirënjohjen më të pakufishme për solidaritetin ndaj Shqipërisë. Ky samit është mbështetje e madhe për të gjithë shqiptarët. Ky samit është mbështetje në veçanta për PD, forcën politike që është në betejë për vlerat europiane me moton “E duam Shqipërinë si e gjithë Europa”.

Të fundit

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën,...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Befason Maestro, ia thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje, ai kishte për detyrë që...

I ftohti ekstrem mbërthen Shqipërinë, ja çfarë do ndodhë me temperaturat në orët në vijim

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero. Ndërkohë që edhe në orët në vijim...

Lajme të tjera

Web TV