E rëndë/ Të shtëna me armë brenda hotelit në Afganistan, tre të vrarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën tre persona u vranë në Afganistan sot, pasi persona të armatosur hapën zjarr brenda një hoteli në qendër të Kabulit, i cili frekuentohej nga kinezët tha një zëdhënës i talibanëve afganë.

Të vdekurit janë nga grupi i autorëve.

Asnjë mysafir i hotelit nuk është vrarë, megjithëse dy prej tyre janë plagosur në momentin që tentuan të arratiseshin, tha zëdhënësi Zabihullah Mujahid.

Banorët e zonës raportuan se kishin dëgjuar një shpërthim të fortë, të ndjekur nga të shtëna me armë zjarri.

Sulmi ndodhi në një ndërtesë ku zakonisht jetojnë shtetas kinezë dhe disa të huaj, thanë banorët.

Të fundit

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season,...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Tentativa për grabitje në fshatin Prush/ Autorët përleshën me efektivin

Tre personat e armatosur të cilët tentuan të vidhin me armë banesën e Gani Himës në fshatin Prush të Tiranës, patën përplasje me policinë,...

Lajme të tjera

Web TV