Iu zbulua kokainë në apartament, arrestohet 34 vjeçari shqiptar në Athinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia greke ka arrestuar një 34-vjeçar shqiptar, shpërndarës kokaine, pas një bastisjeje në një apartament në zonën e Zografou në Athinë.

Oficerët e policisë kishin studiuar lëvizjet e 34-vjeçarit trafikant, i cili fillimisht u ndalua jashtë shtëpisë së tij, të cilën më pas i bënë kontrollin e imtësishëm, ku u zbuluan 1 kg e 660 gramë kokainë, një peshore elektronike precize, 650 euro cash dhe dy celularë.

Ndaj tij është ngritur një çështje dhe është dërguar në Prokurorinë Penale të Athinës, ndërsa hetimet për zbardhjen e plotë të veprimtarisë së tij janë duke vazhduar.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV