Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë.

Demi

Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një Dem kokëfortë. Kjo shenjë ka një reputacion si dembel, por kur angazhohet për diçka, asgjë nuk mund ta shpërqendrojë. Këta persona janë jo vetëm kokëfortë, por edhe besnikë. Kur bëhet fjalë për një lidhje, ata ju përkushtohen deri në vdekje. Preferojnë rehatinë dhe sigurinë sesa emocionet, gjë që flet edhe më shumë në favor të besueshmërisë së tyre si partnerë.

Virgjëresha

Dhe Virgjëreshat njihen si personalitete të arsyeshme dhe të qëndrueshme. Ndërsa shenjat e tjera e shohin rutinën e tyre të mërzitshme dhe kufizuese, Virgjëreshat funksionojnë më mirë kur dinë se çfarë të presin. Ata jo vetëm që janë të mirë për të realizuar plane, por janë edhe një nga partnerët më të besueshëm në një marrëdhënie.

Peshorja

Kur bëhet fjalë për besueshmërinë, këta persona rrallëherë zhgënjejnë. Për pjesëtarët e kësaj shenje asgjë nuk është më e rëndësishme se ruajtja e ekuilibrit dhe stabilitetit dhe kjo vlen edhe për marrëdhëniet e tyre. Peshoret dashamirëse nuk janë të lumtur nëse të gjithë rreth tyre nuk ndihen të lumtur dhe nuk hezitojnë t’i bëjnë të tjerët të ndihen kështu. Gjithmonë do të mbështeteni te një Peshore nëse keni nevojë për dikë që t’ju dëgjojë ose për një shpatull ku të qani.

Bricjapi

Bricjapi merr përgjegjësinë në një nivel të veçantë. Edhe pse këta persona kanë një reputacion të përgjegjshëm deri në atë pikë sa janë të ngurtë, nuk mund të mohohet se Bricjapët janë besnikë. Një Bricjap nuk ju lë kurrë në baltë. Nëse makina juaj prishet në rrugë, ai do t’ju ndihmojë me çdo gjë. Bricjapët janë partnerë që nuk do t’ju zhgënjejnë kurrë, gjë që është shumë më e rëndësishme sesa fakti që në shumicën e rasteve nuk janë në humor për argëtim.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV