Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë.

Demi

Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një Dem kokëfortë. Kjo shenjë ka një reputacion si dembel, por kur angazhohet për diçka, asgjë nuk mund ta shpërqendrojë. Këta persona janë jo vetëm kokëfortë, por edhe besnikë. Kur bëhet fjalë për një lidhje, ata ju përkushtohen deri në vdekje. Preferojnë rehatinë dhe sigurinë sesa emocionet, gjë që flet edhe më shumë në favor të besueshmërisë së tyre si partnerë.

Virgjëresha

Dhe Virgjëreshat njihen si personalitete të arsyeshme dhe të qëndrueshme. Ndërsa shenjat e tjera e shohin rutinën e tyre të mërzitshme dhe kufizuese, Virgjëreshat funksionojnë më mirë kur dinë se çfarë të presin. Ata jo vetëm që janë të mirë për të realizuar plane, por janë edhe një nga partnerët më të besueshëm në një marrëdhënie.

Peshorja

Kur bëhet fjalë për besueshmërinë, këta persona rrallëherë zhgënjejnë. Për pjesëtarët e kësaj shenje asgjë nuk është më e rëndësishme se ruajtja e ekuilibrit dhe stabilitetit dhe kjo vlen edhe për marrëdhëniet e tyre. Peshoret dashamirëse nuk janë të lumtur nëse të gjithë rreth tyre nuk ndihen të lumtur dhe nuk hezitojnë t’i bëjnë të tjerët të ndihen kështu. Gjithmonë do të mbështeteni te një Peshore nëse keni nevojë për dikë që t’ju dëgjojë ose për një shpatull ku të qani.

Bricjapi

Bricjapi merr përgjegjësinë në një nivel të veçantë. Edhe pse këta persona kanë një reputacion të përgjegjshëm deri në atë pikë sa janë të ngurtë, nuk mund të mohohet se Bricjapët janë besnikë. Një Bricjap nuk ju lë kurrë në baltë. Nëse makina juaj prishet në rrugë, ai do t’ju ndihmojë me çdo gjë. Bricjapët janë partnerë që nuk do t’ju zhgënjejnë kurrë, gjë që është shumë më e rëndësishme sesa fakti që në shumicën e rasteve nuk janë në humor për argëtim.

Të fundit

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Begaj pret Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Arqipeshkvin Paul Richard Gallagher. Duke evidentuar...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër/ Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Këlliçi: 30% e administratës së Bashkisë do të përbëhet nga të rinjtë

Kandidati i PD, për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka zbuluar një nga objektivat e tij nëse zgjidhet në krye të bashkisë së Tiranës. Këlliçi...

Lajme të tjera

Web TV