Milaim Zeka bën thirrjen e fortë për drejtësinë: Të arrestohet Sali Berisha

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Milaim Zeka thotë se në Shqipëri nuk ka drejtësi, madje nuk ka ekzistuar.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se nëse do të kishte drejtësi, ish-kryeministri Sali Berisha do ishte arrestuar për çështjet si Gërdeci, 21 janari apo edhe lufta civile e vitit 1997.

“Po të kishte drejtësi në Shqipëri, do duhej arrestuar Sali Berisha me gjithë ata të tjerët për Gërdecin, për 21 janarin. Kush u arrestua në Shqipëri për luftën civile të 1997-s? Ne po flasim për drejtësi në Shqipëri?

Nuk ka eksiztuar drejtësia në Shqipëri, as një Kosovë. Kush e ka shëmtuar më së shumti drejtësinë kosovare? EULEX-i dhe UNMIK-u, prandaj nda duhen amerikanët”, theksoi ai.

Të fundit

Numri i pensionistëve u rrit, por buxheti i shtetit po shpenzon më pak

Rritja e numrit të pensioneve të pleqërisë u përshpejtua në vitin 2023, me ritmet më të larta të gjashtë...

Edhe për zgjedhjet e reja nuk do të kemi opozitë

Nga Artur Ajazi Shqipëria nuk mund të mbetet peng i asnjë ish-lideri dhe asnjë partie të shpartalluar, po ashtu dhe fatin e shqipëtarëve nuk mund...

Princ Harry zgjedh SHBA si rezidencë të përhershme, heq dorë zyrtarisht nga Britania

Princin Harry është zyrtarisht banor i përhershëm në SHBA, katër vjet pasi ai u largua nga Londra me Meghan Markle. Princi Harry zgjodhi ditën...

Familja e ish presidentit amerikan John Kennedy mbështet Biden në zgjedhjet presidenciale

Më shumë se 15 anëtarë të familjes së famshme të ish-presidentit amerikan John Kennedy do të mbështesin rizgjedhjen e presidentit amerikan Joe Biden. Me këtë...

FMN ul parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2024

Ekonomia shqiptare do të rritet me 3.1% në vitin 2024. Me këtë parshikim, Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka ulur pritshmëritë që kishte 6 muaj më...

Lajme të tjera

Web TV