Milaim Zeka bën thirrjen e fortë për drejtësinë: Të arrestohet Sali Berisha

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Milaim Zeka thotë se në Shqipëri nuk ka drejtësi, madje nuk ka ekzistuar.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se nëse do të kishte drejtësi, ish-kryeministri Sali Berisha do ishte arrestuar për çështjet si Gërdeci, 21 janari apo edhe lufta civile e vitit 1997.

“Po të kishte drejtësi në Shqipëri, do duhej arrestuar Sali Berisha me gjithë ata të tjerët për Gërdecin, për 21 janarin. Kush u arrestua në Shqipëri për luftën civile të 1997-s? Ne po flasim për drejtësi në Shqipëri?

Nuk ka eksiztuar drejtësia në Shqipëri, as një Kosovë. Kush e ka shëmtuar më së shumti drejtësinë kosovare? EULEX-i dhe UNMIK-u, prandaj nda duhen amerikanët”, theksoi ai.

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV