Joe Biden “godet” sërish: Më shumë se gjysma e grave të kabinetit tim…janë gra!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti amerikan Joe Biden bëri një mburrje të çuditshme se më shumë se gjysma e grave në administratën e tij ishin… gra.

Biden në 30-vjetorin e Aktit të Pushimit Familjar dhe Mjekësor, ose FMLA, bëri gafën e tij të radhës që nuk i shpëtoi askujt.

“Më shumë se gjysma e grave të kabinetit tim, janë gra,”- tha Biden.

Presidenti amerikan ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes me gafat e tij, e mesa duket kjo ishte e radhës.

Të fundit

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Lajme të tjera

Web TV