“Bashkëndjejmë dhimbjen me këta njerëz”, reagon Capital T për tragjedinë në Turqi (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Turqi.

Kjo ka shkaktuar qindra viktima dhe të plagosur si dhe dëme të mëdha materiale.

Lëkundja ndodhi rreth orës 02:16, ndërsa epiqendra ishte në provincën juglindore të Gaziantep në kufi me Sirinë.

Për këtë ngjarje pati reagime të shumta e një i tillë nuk mungoi as nga artisti i njohur shqiptar, Capital T. Ai thekson se bashkëndjen me të gjithë popullin turk, duke iu referuar tërmetit shkatërrues që ndodhi në Shqipëri në vitin 2019.

“Bashkëndjejmë dhimbjen me këta njerëz sepse e provuam dhe e dimë si është. Zoti ju ndihmoftë”, u shpreh këngëtari.

Deri në këto momente është raportuar për mbi 500 viktima dhe mijëra të lënduar.

Të fundit

E papritur nga produksioni/ Olta dëshiron të lërë shtëpinë e BBV, çfarë pritet të ndodhë

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë...

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai i cili gjeti rrugën drejt...

“Dikur u cilësua ‘George Washington’ i Kosovës”/ Rama akuza Hagës për gjyqin ndaj Thaçit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë sërish në mbrojtje ish Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili del të hënën në gjyq për akuzat...

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Ngjarja ndodhi...

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës Selman Stërmasi

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Nezihat ishte një nga mbështetëset më të mëdha të...

Lajme të tjera

Web TV