“Jep dorëheqjen”/ Të rinjtë e FRPD protestë pranë banesës së Ramës në Surrel

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grup të rinjsh, anëtarë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë organizuar një protestë ditën e sotme në Surrel, pranë banesës së kryeministrit Edi Rama.

Në thirrjet e tyre, kërkohej dorëheqja e tij nga   kryeministrit, duke e akuzuar si të përfshirë në korruptimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonigal.

“Faktet dolën, jep dorëheqjen”- shkruhet në njërën prej pankartave që protestuesit mbanin në duar së bashku me disa foto ku shfaqet kryeministri Edi Rama dhe ish shefi i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal.

Ata kanë bërë thirrje që qytetarët t’u bashkohen në protestën e 11 shkurtit të njoftuar nga ish kryeministri Sali Berisha ku do të kërkohet dorëheqja e Ramës.

“Jemi këtu për t’i kthyer vizitën kryeministrit Edi Rama. Ai ka futur duart në xhepat e qytetarëve dhe ka hyrë brenda shtëpive tona. Ka tentuar të asgjësojë të gjithë zërat kundër tij për të mbajtur pushtetin e një autokrati. ne jemi këtu dhe këtu do qëndrojmë çdo ditë. Një pikënisje dhe një thirrje për qytetarët që të na bashkohen më 11 shkurt. Ne jemi këtu, qytetarët shqiptarë janë këtu. Do jemi në mbështetje të çdo kauze qytetare. Ne mendojmë se Rama nuk meriton më të jetë në postin e kryeministrit. Ai ka tentuar asgjësimin e opozitës shqiptare. Ne nuk e duam më kryeministër”- u shpreh njëri prej të rinjve.

 

Të fundit

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj...

Sekuestrohen mbi 17 mijë euro në Rinas, procedohet 31-vjeçari

Në pikën kufitare të Rinasit u bllokuan ditën e sotme mbi 17 mijë euro. Policia thotë se është proceduar poseduesi i tyre, një 31-vjeçar, i...

Kush do të jetë fituesi i BBV? Olta i shkrin të gjithë me përgjigjen

Olta Gixhari u largua mbrëmjen e djeshme nga “Big Brother VIP” pas 100 ditëve qëndrim. Malli për të birin bëri që një ndër konkurrentet...

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit të vitit 1991. Në një...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa feston ditëlindjen/ Rama mesazh urimi: Edhe 100!

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen. Aktorja feston sot 89-vjetorin e ditëlindjes. Kryeministri Edi Rama me anë...

Lajme të tjera

Web TV