test

Pyetet për ‘revolucionin demokratik’, ja si përgjigjet Rama

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në konferencë më kryeministrin e Bavarisë kreu i qeverisë nuk I shpëtoi interesit të medias, lidhur me revolucionin demokratik të shpallur nga Sali Berisha, e që zhvillohej vetëm pak metra larg godinës së kryeministrisë.

Rama përsëriti edhe një herë qëndrimin e tij se për çështje të brendshme, që mund të flasë shqip, nuk preferon ti ndajë ato në gjuhë të huaj.

“Një nga gjërat më të bukura që bëjnë gjermanët është se kur flasin në gjuhë të huaj ose në prani të të huajve nuk merren me njëri tjetrin. Kjo është një temë e brendshme. Kryeministri ka ardhur këtu për marrëdhëniet me Shqipërinë. Gjërat që ne flasim janë të interesit të përbashkët, se ç’ka këtu brenda mes nesh nuk i takon kësaj konference. E kam thënë gjithmonë në gjuhë të huaj dhe në prani të miqve të huaj nuk flas për probleme të brendshme që ne i trajtojmë shqip më njëri tjetrin. Se ca duhet të thotë pastaj kryeministri, vajta atje ato po ziheshin me njëri tjetrin. Ne jemi vend i lirë, demokratik, secili ka qasjen e vet për revolucionin, unë me kryeministrin folëm për revolucionin digjital opozita ka një tjetër revolucion ne mendje është e drejta e saj.”- u shpreh Rama.

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV