Krim i rëndë në familje/ Babai qëllon me çifte djalin e tij: S’donte të shkonte në punë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një rast i rëndë ka ndodhur në Turqi.

Në Izmir, babai e ka vrarë me pushkë djalin e tij.

Sipas raportimit të mediave turke, 72-vjeçari me incialet A.K, u grind me të birin i cili nuk donte të ngrihej dhe të shkonte në punë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Bayrakli”.

Viktima thuhet se është një 36-vjeçar me emrin Huseyin Kaya, i cili ishte përcjell në morgun e qytetit, ku do të kryhet ekspertiza.

Ndërkaq i dyshuari është arrestuar nga policia. 72-vjeçari po akuzkohet për “vrasje me paramendim”.

Mediat turke raportojnë se situata eskalojë pasi që pati një debat të fortë mes babait dhe birit.

Burri i moshuar kishte shkuar për ta zgjuar djalin e tij që të shkonte në punë, por ky i fundit nisi të diskutonte me tona të larta me babain e tij se përse ai e kishte zgjuar nga gjumi.

E situata eskalojë deri në përdorimin e armës.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV