Përfundon numërimi i votave në Roskovec, Majlinda Bufi fiton mandatin e tretë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Socialiste fiton sërish bashkinë e Roskovecit. Numërimi i votave ka përfunduar mëngjesin e kësaj të hëne, ku kryetarja aktuale Majlinda Bufi fitoi përballë kandidatit të “Bashkë Fitojmë”, Erdit Harizaj.

Majlinda Bufi ka arritur të sigurojë 6033 vota, kundrejt 5454 që ka marr rivali i saj.

Ditën e djeshme dy kandidatët treguan një akt qytetarie, duke pirë kafen e mëngjësit bashkë.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV