test

“Mos bëni shaka”/ Berisha tallet me rikthimin e Bashës: Vegël në duart e Ramës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha, është tallur me rikthimin e ish-kreut të PD-së, Lulzim Bashës në krye te kësaj partie.

I pyetur nga gazetarët nëse i frikësohet rikthimit të Bashës, Berisha iu përgjigj në mënyrë ironike duke i kërkuar që të mos bëjnë shaka.

Ndër të tjera ai tha se Bashën, kryeministri Edi Rama e përdor si do ai.

‘Ç’më tremb ai mua, po e përdor Rama si do. Mos bëj Shaka.(Qesh) Të pyes a lejon Rama apo jo, është vegël në duar të Ramës.

Bën se çfarë i thotë Rama.’- tha Berisha.

Të fundit

Mot me diell dhe temperatura deri në 35 gradë, parashikimi i motit për fundjavën

Gjatë fundjavës, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Kjo dhe për shkak të depërtimit të...

“Ethet” në “Euro 2024”, ja sa priten përftimet e Kombëtares kuq e zi nga eventi

Kombëtarja Shqiptare do të përballet me atë italiane në një ndeshje që pritet të sjellë emocione të forta. Pavarësisht rezultatit dhe ecurisë që do të...

Banka Botërore/Reforma territoriale la fshatin pa shërbime dhe përkeqësoi cilësinë e tyre

Efikasiteti dhe efektiviteti i autoriteteve vendore është i kufizuar, me pasoja negative tek ofrimi i shërbimeve publike. Një përpjekje për decentralizim në vitin 2014 transferoi...

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja?

Sot, më 15 qershor 2024, dollari amerikan, blihet me 93.3 lekë dhe shitet me 94.2 lekë. Euro, blihet me 99.8 lekë dhe shitet 100.6 lekë. Franga...

Gjermania nuk tregon mëshirë ndaj Skocisë, “Panzerat” e nisin Europianin me fitore

Fitore bindëse e Gjermanisë ndaj Skocisë në ndeshjen hapëse të Euro 2024. “Panzerat” u shfaqën me gjithë furinë e tyre në “Allianz Arena” të...

Lajme të tjera

Web TV