“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat.

Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera ka thënë se ka preferuar ti nisë takimet e tij pikërisht me të rinjtë, të cilët sipas tij treguan se më 14 maj vota nuk blihet, gjë e treguan me braktisjen masive të votimeve.

“Këto takime kam preferuar ti nis me të rinjtë. Qytetarëve iu është vrarë shpresa. Shumica e njerëzve nuk kanë shpresë. Rinia në 14 maj ka folur me braktisjen masive që i bëri zgjedhjeve lokale.”, tha ndër të tjera Lulzim Basha në fjalën e tij në këtë takim me të rinjtë.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV