Përsëritet skandali/ Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para nisjes së provimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nuk është hera e parë që tezat e provimeve të Maturës publikohen para nisjes së provimit nga nxënësit.

Sot ndodhi përsëri. Teza e Ekonomisë, në ditën kur maturantët do të zhvillojnë provimet me zgjedhje, ka dalë 15 minuta para nisjes se testit.
Provimi i parë i Maturës, ai i Gjuhës së Huaj u publikua gjithashtu para nisjes zyrtare. Pavarësisht vendosjes së kamerave dhe rritjes së mbikëqyrjes nga ana e administratorëve, kjo nuk i ka ndaluar nxënësit të nxjerrin telefonin dhe të publikojnë në rrjet tezën e provimit. Situatë e njëjtë ishte dhe me provimin e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe.

Testi i tretë, ai i Matematikës, u publikua 20 minuta para gjithashtu.

Përsëritet skandali! Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para

Përsëritet skandali! Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para

Përsëritet skandali! Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para

Përsëritet skandali! Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para

Përsëritet skandali! Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para

Përsëritet skandali! Publikohet teza e Ekonomisë 15 minuta para

Të fundit

Çfarë ndodh kur mizat prekin ushqimin,çfarë problemesh shëndetësore rrezikojmë

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të...

Në lidhje me ish-konkurrenten e ‘Përputhen’? Besi zbulon të vërtetën e fotos virale

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku ka reaguar rreth lajmeve se ai ka nisur një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”,...

Ekspertët bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Evropa po “kërcënohet” nga një verë e nxehtë

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet...

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur betonin e korrupsionit që nuk...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Lajme të tjera

Web TV