“Ose i kalon Kosovës, ose…”/ Analisti: Ja si mund të zgjidhet çështja e Veriut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa gazetarja Esmeralda Mulaj po moderonte debatin dhe falënderoi të ftuarit në lidhje live, Krasniqi e ndërpreu duke shtuar se çështja e veriut të Kosovës po merr zgjidhje.

“Përtej asaj që po shihet në opinionin publik gjërat janë më thellë sepse po e them edhe njëherë, përfundimisht po zgjidhet çështja e veriut të Kosovës.

Ose do t’i kthehet Serbisë, ose do t’i ngelet Kosovës në sovranitetin e plotë. Me marrëveshje nuk kryhet kjo punë. Serbia nuk e pranon Kosovën në këto kondita që po i paraqet Bashkimi Europian,” – u shpreh Krasniqi.

Të fundit

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru,...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Lajme të tjera

Web TV