U njohën 26 vjet më parë, ambasadorja e Zvicrës rrëfen historinë e dashurisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjatë bisedës në programin “Rudina” në Tv Klan, ambasadorja zvicerane Ruth Huber foli edhe për jetën e saj private.

Ajo tregoi se së bashku me bashkëshortin iu pëlqejnë të vizitojnë vende të ndryshme me biçikletë apo të kryejnë aktivitete në natyrë. Gjithashtu ajo kthehet 26 vite pas në kohë për të na rrëfyer njohjen me bashkëshortin, Alfred Gugler.

Ruth Huber: Jemi takuar në punë faktikisht, jemi njohur në punë sepse ai punonte në një organizatë jo qeveritare që kishte mandat në bashkëpunim për zhvillim dhe përmes një projekti  të përbashkët, kur të dy kemi qenë në Zvicër jemi takuar në kuadër të atij projekti. Ka kaluar goxha kohë tashmë, 26 vjet tashmë nëse s’gabohem.

Ambasadorja shton edhe çfarë i ka pëlqyer deri më tani nga Shqipëria dhe cila është shija që po merr nga vendi ynë.

Ruth Huber: Në përgjithësi,,, e gjithë mikpritja është fantastike. Nuk është vetëm në letër, por e shohim kudo që shkojmë. Kemi parë shumë gjëra faktikisht, edhe me tim shoq kur shkojmë në fshatra, në qytete në disa raste për inagurime, për ceremoni të ndryshme, për projekte zhvillimore, ftohemi nga kryetarët e bashkive dhe gjithmonë ka gjëra shumë të bukura, ushqim fantastik dhe të shumëllojshëm. Ajo që na pëlqen më shumë është realisht peshku dhe ushqimet e detit që janë fantastike.

Të fundit

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Lajme të tjera

Web TV