FOTOLAJM/ I nxehti ekstrem, qytetarëve u shkrijnë shapkat në mes të rrugës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E gjithë bota është duke u përballur me temperature ekstreme, në një verë që duket se do shënojë rekorde.

Por ky i nxehtë ka sjellë probleme shtesë për qytetarët dhe turistët në Turqi, veçanërisht në qytetin Aydin, ku termometri shënon 41 gradë.

Shumë njerëz nuk dalin në rrugë, por ata që dalin duhet të sigurohen mirë se ku do shkelin, pasi asfalti ka nisur të shkrijë.

Disa foto janë duke bërë xhiron e rrjetit, ku duken disa shapka që janë ngjitur me asfaltin, për shkak të nxehtësisë.

FOTOLAJM/ I nxehti ekstrem, qytetarëve u shkrijnë shapkat në mesFOTOLAJM/ I nxehti ekstrem, qytetarëve u shkrijnë shapkat në mes

Të fundit

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Rekorde dhe spektakël, 21-vjeçari Cole Palmer mahnit Chelsean

Cole Palmer po përjeton një sezon ëndrrash në Londër. Djaloshi që erdhi pa bujë nga Manchester City gjatë verës së kaluar, po bënë “zhurmë” me...

Taksa e pronës, sa do rritet detyrimi për bizneset e qytetarët?

Taksa e banesës, që do të nisë të aplikohet prej 2026, do të rrisë detyrimin për qytetarët dhe për bizneset. Llogaritja e saj do të...

UNICEF: Çdo dhjetë minuta një fëmijë vritet ose plagoset në Gaza

Fëmijët në Gaza janë bërë imazhi i luftës së vazhdueshme pasi rrëfimet e tyre nxjerrin në pah pasojat e konfliktit, sipas një zyrtareje të...

Lajme të tjera

Web TV