Moti merr kthesën e fortë/ Sinoptikanët: Temperaturat mund të shkojnë deri në 23 gradë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një mot i paqëndrueshëm, por tipik pranvere është ky që po përjetojmë.

Sinoptikani Hakil Osmani për këtë fundjavë parashikon vranësira që herë-herë do ja lenë vendin edhe diellit.

“Dita e shtunë dhe e diela do i kenë vranësirat më të shpeshta, nuk do mungojnë intervalet me kthjellime përgjatë vijës bregdetare. Vranësirat pasdite do kenë zhvillime duke sjellë reshje të përkohshme të pakta, kryesisht në lindje”, tha Osmani.

Temperaturat këtë fundjavë pritet të rriten, sidomos në zonat bregdetare.

“Maksimumi pritet të shkojnë edhe në 23 gradë, si Durrësi”.

Në fillim javë ka sinjale që moti të jetë më i qëndrueshëm.

“Ku do kemi intervale të gjata me kthjellime paradite, pasdite kalime vranësirash”, u shpreh ai.

Vranësirat herë pas here përgjatë javës së ardhshme mund të sjellin edhe reshje të pakta shiu./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV