iPhone 15 është gati, ja data kur del në treg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

iPhone 15 është planifikuar të nisë shitjet rreth 22 shtatorit.

Lajmin e ka dhënë Bloomberg dje. Dhe iPhone i ri përbën gjithmonë lajm.

Në 12 ose 13 shtator është planifikuar një event dhe më pas do të nisin shitjet. Kohët e fundit kompania ka raportuar një rënie të të ardhurave në fakt me 2% që përkhtyer në para janë 39.67 miliardë dollarë.

“Industria e telefonave inteligjentë është e vështirë në SHBA tani,” tha CEO Tim Cook për Steve Kovach të CNBC javën e kaluar.

iPhone 14 pati fati e keq të dilte në periudhën e Covid-it. 15-ta mund ta përmirësojë situatën e shitjeve. Risitë mbeten për t`u parë./ S.M

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV