Plazh në verën e ‘vonuar’/ Moti i mirë çon pushuesit në bregdet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moti i ngrohtë me temperatura jo të zakonta për tetorin, kanë populluar plazhin e Vlorës këtë fundjavë.

Dhjetra pushues i janë drejtuar bregdetit. Thonë se do të vijojnë të shijojnë plazhin deri sa moti t’ua lejojë.

Mes pushuesve nuk mungojnë dhe të huajt të cilët zgjedhin Vlorën dhe Shqipërinë për të pushuar në vjeshtë.

“Kam ardhur nga Gjermania për pushime në Shqipëri. Është hera e parë që vi në Vlorë, po më pëlqen shumë. Ushqimi është shumë i mirë. Do të qëndrojmë një ditë në Vlorë dhe më pas do të udhëtojmë në disa vende të Shqipërisë.  Do të vizitojmë edhe në Butrintin.”

“Ndodhem në Shqipëri që prej datës 25 shtator. Kemi vizituar bregdetin. Është një eksperiencë e bukur. Vlora po na pelqen shumë.”

Bregdeti i Vlorë vijon të mbetet i preferuar nga vendasit por dhe të huajt./   S.M

Të fundit

U përfolën se ishin ndarë/Jennifer Lopez e Ben Affleck shfaqen në krahët e njëri-tjetrit

Prej disa ditësh në shtypin rozë u përfol për një ndarje të mundshme midis këngëtares Jennifer Lopez dhe aktorit...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës. Ndaj...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV