Izraeli sulmon infrastrukturën ushtarake të Hezbollahut në Liban

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Forcat ajrore izraelite kanë lajmëruar se kanë sulmuar infrastrukturën ushtarake të Hezbollahut në Liban.

Në të njëjtën kohë, pala izraelite mori raporte për të shtënat e ushtrisë izraelite në kufirin libanez. Forcat izraelite përgjigjen me zjarr.

Zëdhënësi i ushtrisë izraelite Daniel Hagari tha se forcat izraelite iu përgjigjën zjarrit.

“Forcat e forcave të armatosura izraelite tani po sulmojnë zonën nga e cila u hodhën raketat antitank drejt postës sonë në kufirin me Libanin. Gjithashtu, një tjetër infrastrukturë ushtarake e Hezbollahut u sulmua më herët sot”.

Në të njëjtën kohë, forcat e Hamasit në Liban pretendojnë se 20 raketa janë hedhur në qytetet veriore të Izraelit.

Operacioni i Izraelit vjen në të njëjtën kohë kur Hamasi po sulmon Tel Avivin me raketa. /I.S

Të fundit

Kryemadhi reagon pas deklaratave të Metës: Nuk më ka sulmuar si bashkëshort, por si…

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi mendon njësoj si bashkëshorti i saj, Ilir Meta sa i përket Prokurorisë...

“Qëndrimi për Berishën s’ka ndryshuar”/ Diplomati amerikan: Personat non-grata…

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk ka ndryshuar. Në një intervistë për Zërin...

Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia

Ulja e temperaturave në 24 orët e fundit ka rikthyer reshjet e dëborës në Qafë Thore. Gjatë mëngjesit të sotëm, e gjithë zona është mbuluar...

Zona e lirë ekonomike/ Në Tiranë po ndërtohet “TEDA”, 7 mijë vende të reja pune

Tirana është bashkia e parë që krijon një zonë të lirë ekonomike Bashkia e kryeqytetit dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit nënshkruan marrëveshjen e...

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie realizuar për pak orë, ngritur...

Lajme të tjera

Web TV