Apple zbulon trukun e karikimit të shpejtë që funksionon në miliona iPhone

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një truk është zbuluar për të ndihmuar përdoruesit e iPhone të karikojnë pajisjet e tyre shumë më shpejt.

Mund të jetë zhgënjyese kur iPhon-i juaj karikohet shumë ngadalë, megjithatë, një mjet mund t’ju ndihmojë.

Disa modele iPhone kanë aftësinë për t’u karikuar më shpejt se normalisht duke përdorur një kabllo “fast charge”.

Në fakt, një iPhone mund të marrë deri në 50% bateri në vetëm 30 minuta kohë duke përdorur këtë lloj kablloje specifike.

Apple shpjegoi detajet në faqen e saj të internetit, ndërsa zbuloi se përdoruesit kanë nevojë për një iPhone 8 ose më të ri për këtë.

Për të provuar metodën e ngarkimit të shpejtë, së pari, përdoruesit duhet të sigurohen se kanë një kabllo Apple USB-C në Lightning.

Shumica e produkteve të Apple do të vijnë me këtë kabllo karikimi kur blini një smartphone, orë ose Macbook.

Më pas, duhet të siguroheni që keni një nga këta përshtatës: Përshtatës i energjisë USB-C Apple 18W, 20W, 29W, 30W, 35W, 61W, 67W, 87W, 96W ose 140W.

Nëse jeni duke përdorur një përshtatës të palës së tretë, është e rëndësishme të siguroheni që të mbështesë USB Power Delivery./I.S

Të fundit

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar...

Ekskluzive/Përplasje fizike midis gazetarit të Klan newz dhe operatorit të A2CNN “Video”

Mbrëmjen e sotme në spitalin e traumës ku gjenden të plagosurit e shperthimit në Lushnje janë konfliktuar fizikisht një gazetar i klan news me një...

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e sheh të izoluar procesin e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Lajme të tjera

Web TV