Balla konfirmon dorëheqjen e Veliut, ja kush e merr drejtimin e AMP

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla konfirmoi këtë të hënë se Ardi Veliu paraqiti te ai dorëheqjen nga posti i Drejtorit të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore.

Në një njoftim nga ministria e Brendshme, bëhet me dije se drejtimin e Agjencisë deri në fund në zgjedhjen e drejtuesit të ri do ta mbajë Dritan Dorda, Zv.drejtor i Përgjithshëm i AMP-së.

Sipas të njëjtave burime, Ardi Veliu do të vijojë të japë kontributin e tij, në një tjetër detyrë shtetërore.

Në njoftim bëhet edhe një bilanc i veprimeve të AMP nën drejtimin e Veliut./   S.M

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV