Këto janë 10 punët më të paguara në botë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Raporti i US News & World Report, paraqet dhjetë punët më të paguara për vitin 2023 në SHBA, ndoshta duke ofruar një sugjerim për profesionistët e ardhshëm ose duke ofruar një alternativë për njerëzit tashmë në fuqinë punëtore në botë.

Megjithatë, marrja në konsideratë e një ndryshimi të karrierës në më shumë se gjysmën e këtyre profesioneve në listën e 25 më të mirëve të raportit, kërkon një doktoraturë ose është në fushën e mjekësisë.

8. Infermiere anestezist – Paga mesatare vjetore: 190,000 euroPunë të tjera me pagesë më të lartë që përgjithësisht kërkojnë vetëm një diplomë katërvjeçare, përgjithësisht përfshijnë role në teknologjinë e informacionit, shitje dhe marketing dhe biznes.

Më poshtë janë 10 punët më të paguara të vitit 2023:

1. Anestezistët – Paga mesatare vjetore: 310.000 euro

2. Kirurgët Maksilofacial – Paga mesatare vjetore: 295.000 euro

3. Mjeku obstetër dhe gjinekolog – Paga mesatare vjetore: 280,000 €

4. Kirurg – Paga mesatare vjetore: 200.000 deri në 280.000 euro

5. Ortodonti – Paga mesatare vjetore: 190.000 deri në 250.000 euro

6. Mjek, Patolog – Paga mesatare vjetore: 250.000 euro

7. Psikiatri – Paga mesatare vjetore: 235.000 euro

8. Infermier anestezist – Paga mesatare vjetore: 190,000 euro

9. Pediatër – Paga mesatare vjetore: 130.000 – 185.000 euro

0. Pilot, bashkë-pilot dhe inxhinier fluturimi – Paga mesatare vjetore: 130,000 € – 185,000 €/ S.M

Të fundit

“Game Over” për Arsenalin, “Topçinjtë” bëjnë detyrën ndaj Evertonit por nuk mjafton

Ndërsa Arsenal edhe këtë sezon i shkoi shumë pranë fitore së titullit, por nuk ia doli, kjo edhe për...

Manchester City mposht West Hamin dhe shpallet kampion për të 10-tën herë në histori

Manchester City fiton titullin e dhjetë kampion të Premier League si dhe të katërtin radhazi, duke shkruar historinë e elitës së futbollit anglez, pasi...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardshme

Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të qëndrueshme atmosferike si pasojë e aktivitetit të dy anticikloneve (periferia...

“62 fraktura në kokë”/ Robert Aliaj kujton tmerrin gjatë emigrimit në Greqi

Robert Aliaj Dragot, banori i ri i “Ferma VIP” ka folur për herë të parë për jetën e tij si emigrant në Greqi. Ai tha...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke dhënë një ide se si...

Lajme të tjera

Web TV